Hammastekontroll

by Charles Rodriguez / 01 juuli 2016 / No Comments

Isegi siis, kui hambad ei anna endast märku valulikkuse ega muude sümptomitega tuleks teatud intervalli tagant käia hambaarsti juures kontrollis. Hambahaigusi võib ravida kõige paremini, kui need avastatakse juba enne sümptomite tekkimist. Suuhügieen ja hammaste korrasolek peegeldab palju kogu keha tervist.

Hammaste pesu on elementaarne ja oluline osa päevast, tervete hammaste tagamiseks on oluline ka õige toitumine.

Vesi on parim jookhea naeratus

Hambakaariese tõttu tekivad hambaaugud, see tekib siis kui hammastel on mineraali tasakaaluhäired. Hambakaaries on lihtne tulema kui oleme harjunud janu korral jooma morssi, coca-colat või muid ülesuhkrustatud jooke. Suhkrustatud joogid lõhuvad hambakesta ja kokkupuutel hambapinnaga muutub hambakude õrnaks ja kiiresti kuluvaks. Jookide suhkrusisaldus annab hoogu ka kaariesebakteritele, mistõttu on iseäranis oluline harjutada juba väiksest saati janu korral vett tarbima.

 

Proovige mitte hambaid kurnata toidukordade vahel

Hammaste loomuliku mineraalainevahetuse tasakaalu rikub kõige rohkem alatasa näkside söömine. Tihe näksimine võib tekitada kõvakoe pöördumatuid kahjustusi ja tungides isegi pehmema hambaluuni kus mikroobid lagundavad hambakrooni seest tühjaks. Üldiselt patsiendid on avastanud augu alles siis, kui seest õõnsa hamba vaap puruneb. Võib näiteks tuua hammastele kinnitunud krõpsude või küpsetiste poolt esile kutsutud happerünnak võib kesta peale söögi söömist veel tunde. Hambad saavad puhkust kui vältida söögikordade vahelist näksimist räägib Kaarli hambakliinik

Kuidas toitumisharjumuste abil hammaste tervise eest hoolitseda.

Söö neli korda päevas

Pea kõik toidukorrad peidavad endas suhkruid. Kõigist toidukordadest saavad toitu ka suus elavad mikroobid ja bakterid, kelle jääkaineteks on piimhape. Kaariesemure saab vähendada hammastesõbralikult süües, mis kujutab endast kolme kuni nelja tunniseid pause toidukordade vahel. Nii suudavad süljenäärmed toota vajalikku sülge mis happerünnaku taas mineraliseerib.

Hammaste eest hoolitsemisel tasuks tähelepanu pöörata hambapesutehnikale, toitumisharjumustele ning hambaarsti juures kontrollis käimisel. Hambaid tuleb pesta 2 korda päevas, hommikul ja õhtul ning 1 kord päevas tuleb puhastada ka hambavahed, kas hambaniidi, hambavaheharja või hambavahe veesurvepesuriga, sõltuvalt sellest, siinkohal tasuks kuulata hambaarsti soovitusi. Väga oluline on ka hammaste puhtuse kontroll peale hambapesu. Üks huvitav lahendus on närida hambakatu indikaator tablette, mis muutvad eredaks värviks pesemata või puhastamata kohtades. Nii on võimalik näha puhastamata kohti ja lihtsa vaevaga uus teadlik hambapesu teostada.. Odavaim ja lollikindlaim viis on keelega üle hammaste tõmmata, reeglina on puhas hammas sile kui klaas. Kui hammas peale pesu tundub kare, on ta katuga kaetud ning see tuleks uuesti puhtaks pesta.

Lapsed

Lapsed kutsutakse hambaravile koju saadetava kirjaga. Kõik lapsed peavad saama regulaarset hammaste kontrolli, et vältida tulevikus probleeme. Avalik hambaravi tallinnas on tasuta alla 19-aastastele lastele.

Vaid korrapärane kontroll suudab avastada muresi nende algses staadiumis, algstaadiumis avastatud probleemi lahendamine on alati odavam ja kiirem. Külasta hambaarsti!

About the author:

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga