Laser

by Charles Rodriguez / 11 märts 2016 / No Comments

Laser on kokkupressitud valguskiir, mis erineb loomulikust valgusest, sest on sidus ning liigub mööda sirgjoont vaid ühel kindlal lainepikkusel.

 

hoolitsus

1920ndatel pani Albert Einstein aluse laserteooriale ning 1960natel pandi kokku reaalne laser. Mõned aastad hiljem leidis dr. E. Mester katse käigus esimesed bioloogilised efektid pehme laseri kohta. Alates sellest aningst on laserteraapia kohta tehtud palju teaduslikke uuringuid ning suund on kaningstust leidnud ka suurimas meditsiinianingkirnings The Lancet.

Täna kasutab meditsiin kahte tüüpi lasereid: terapeitilisi ning kirurgilisi. Võimsamaid lasereid kasutatakse kudede lõikamisel ning eemaldamisel. Väiksema sagedusega lasereid kasutatakse peamiselt hooldusravis ning taastusravis, juuste siirdamine.

Sellised laserid on puhtalt selleks, et organismid saaksid looduslikult kiirendada oma paranemisvõimet, sinna alla kuuluvad liiges-, luu-, ning lihaskonna haigused ning ka haava ning teiste nahaprobleemideravimised. Kasutavad peamiselt taastusarstid, füsioterapeudid, massöörid. Külmad laserkiired ei hävita ega kahjusta kudesid, samuti ei tooda soojusenergiat – edendavad vaid paranemist.

Just see annab antud taastus suunale suurepärased kasutus- ning arenguvõimalused – kiireneb paranemine ilma kõrvalnähtudeta ning vastunäidustusi on äärmiselt vähe.

Väikse sagedusega laserkiired tungivad rakkudesse, konventeeritakse mitokondris rakutoitaineks ning tulemuseks on rakuaktiivsuse tõus.

 

Laserravist

Nii maailmas samuti ka Eestis üha enam populaarsust võitev madala sagedusega laserravi või laserteraapia aitab kiirendada organismi loomulikke paranemise faase ning annab laiahaardelisi kasutusvõimalusi taastusravis. LASERID.

karvad

 

Laserteraapia sai alguse 1960ndatel aastatel, kui tulid esimesed bioloogilised efektid nn. külma laserkiirte mõjudest kudedele. Alates sellest aningst on see meetod jõudsalt arenenud ning korduvalt tõestanud, et suudab leevendada nii valu, kui soodustada kudede loomulikku paranemist.

Laserteraapia vähendab oluliselt luu-lihaskonna valu ning põletikke, samuti edendab kudede kiiremat paranemist. Kokkuvõtvalt kiirendab laserravi organiski tervenemise protsessi. Laserravi mõju on väga hästi näha: haavade paranemine, karpaalkanali sündroom, artriit, herpes, sporditraumad, lihasvalud, akne, ekseem, psoriaas .

 

Laserteraapia põhineb energia jäävuse seaduse põhimõtetel: energia ei teki ega kao, vaid muundub ühest olekust teise või kandub edasi ühelt kehalt teisele.

Põletikulises rakus on toitainete puudus, mis pärsib raku tegevust. Laserteraapias kantakse laservalgus üle rakku, kus seda kasutatakse raku toitainena. See stimuleerib rakufunktsioone ning rakk saab hakata täitma oma tavapäraseid talitusi. Töötama hakkab naturaalne paranemisprotsess.

 

Laserteraapia võimaldab ravida

ilu

Peaaegu kõik tugi-liikumisaparaadi nii kroonilised kui ka akuutsed vigastused ning haigused:
selning-, kaela- ning turningvalud-pinged, epikondüliit, kukekannus, Achilleuse probleemid, Schlatter’i tõbi .

Veel: nohu, kurguvalu, angiin, soolatüükad, konnasilmad, tinnitus.

Nahaprobleemid, psoriaas, ekseem, haavad , põletushaavad, ohatis.

 

Vastunäidustused

Olgugi, et laserteraapial on väga palju eeliseid ning näidustusi, on see raviviis teatud juhtudel keelatud. Juhud kui ei tohi kasutada: epilepsia, kasvaningd, ajukahjustus, rasedus, tätoveeringud.

Ohtu võib olla laste ravimisega ning patsientidesse kellel esineb: diabeet, kilpnäärme haigused, südameprobleemid.

About the author:

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga