Vajad peokorraldamiseks abi ?

by Charles Rodriguez / 12 veebruar 2016 / No Comments

Piduliku ürituse kordaminekul mängib väga suurt rolli hästi valitud peokoht, veatu korraldus ning kaunis peolaud. Anname mõned soovitused, kuidas valida just teile sobivat peokohta ning cateringi. Meie kaunil Eestimaal on palju toredaid mõisaid, turismitalusid ja muid peokohti, kus oma toredat pidu pidada. Ilmselgelt tähtsaim küsimus on alati see kui palju pidu maksma võib minna ning siis mis stiilis õhtu tuleb. Tallinna lähistel on sellised toredad peokohad nagu Saue mõis, silmale ilumeelt pakkuv Sausti mõis, glamuurne Maardu mõis. Paljud peokohad pakuvad võimalikult palju lisateenuseid, et klient ei peaks muretsema cateringi, dekoori, peojuhi või ansambli pärast. Kes soovib ehtsat maapidu, siis äärmiselt tore koht on Mustjõe kõrtsitalu, kus aiaväravas valvavad kaks suurt sõpra – suur metssiga koos tigeda hanega. Nende omavaheline kooslus on väga nauditav. Samas on kohapealne äärmiselt tore ja sõbralik pererahvas kogu kompleksi selliselt välja kujundanud, et seal saab pidada nii toreda pulma kui ka firma suvepäevad. On olemas siiski kohti mis ise pakuvad cateringi. Kui aga see tuleb endal tellida, siis siinkohal mõned näpunäited. Peas tekivad ikka küsimused, kuidas me seda teeme, kellega ja kus kohas.

Võimalused:

  1. Kasutades ürituse läbiviimiseks restorani, garanteerib peokoht ka toitlustuse.
  2. Kasutades ürituse läbiviimise paigana hotellide konverentsikeskusi, saab tavaliselt kasutada ka viimaste toitlustusvõimalusi.

Mida teha aga siis, kui on olemas ruum või koht, mis väga meeldib, aga toitlustusvõimalus puudub? Mõni soovib ise hakkama saada kuigi odavam võib isegi olla söögi tellimine mõnest firmast, sest sellega:

  1. säästate enda närvikulu
  2. üritus sujub palju libedamalt, ilma muretsemiseta.NB: Üle tuleks vaadata ka toiduainete sisaldus.

Kuna catering – firmasid on palju, siis tekivad korraldajatel kindlasti küsimused – kellelt küsida pakkumisi, kellega sõlmida teenuse osutamise leping?

Juhul kui on olemas varasemaid kogemusi siis on otsustus alati tunduvalt lihtsam. Alati kui on soov vaadata uut firmat siis esmajoones küsida pakkumisi paljudest ettevõtetest. Enamiku teenusepakkujate kodulehekülgedel on pakkumise küsimustikud, mis märgatavalt hõlbustavad peokorraldustööd.

Kuna igal catering-firmal on oma ”käekiri”, siis vahelduseks kogeda midagi uut on kindlasti ainult tervitatav. Tingimusel kui teie peokaaslased on alati samad siis soovitaks vaadata endale valmis mitu cateringi ettevõtet kes toovad vaheldust. Kokad ning inimeste teenindajad on kindlasti ühe korraliku cateringi ettevõtte põhitrump või kallis vara. Seetõttu, kui vähegi võimalik, organiseerige külaskäik kööki. Köök annab parima ettekujutise firmast, kellega olete või tahate olla koostööpartner. Uurides ettevõtteid siis valige esmalt selline mis oleks nii sisult kui ka hinnalt sobivamad. Kindlasti tasub ka kohtuda pakkumise teinud firmade projektijuhitidega peo-ürituse toimumiskohas, sest see annab hea ülevaate, kas arusaamad on ühed nii kliendil kui ka teenindajal ning paljudel kohtumistel tekivad uued mõtted ja plaanid, mis mõnikord võivad olla vastupidised algsetele. Peale ärikohtumist on firmal võimalik teha juba lõplik hinnapakkumine, mis võiks olla ilusti valiku aluseks. Kõik see ei ole hädavajalik, kuid sellised toimingud hõlbustavad partneri valikut ürituste toitlustuse korraldamisel. Mida pingelisemad on läbirääkimised pakkumise koostamise perioodil, seda suurem on ürituse õnnestumise tõenäosus. Peale pakkumise allkirjastamist on cateringi firmal vastutus teha toitlustamise pool laitmatuks kogemuseks peolistele. Kui juba kõik koos laua taha istuda siis peab olema ka hea toit mida maitsta, jäta see kõik cateringi firma hoolde.

About the author:

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga